RL262-822J-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 8.2mH 5% 252KHz 80Q-Factor 30mA 45Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RL262822JRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    RL262-822J-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Inductance:
    8.2 mH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    45 Ohm
  • Maximum DC Current:
    30 mA