RL187-471J-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 470uH 5% 796KHz 80Q-Factor Ferrite 200mA 4Ohm DCR RDL Bag
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: RL187471JRC
  • Part No:
    RL187-471J-RC
  • COO:
    VN
  • Inductance:
    470 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    4 Ohm
  • Maximum DC Current:
    200 mA