RL181S-102J-RC
Bourns
RF Choke Shielded Wirewound 1mH 5% 1KHz 70Q-Factor 90mA 3.4Ohm DCR RDL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RL181S102JRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    RL181S-102J-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Inductance:
    1 mH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    3.4 Ohm
  • Maximum DC Current:
    90 mA