RL110-471K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 780mA 710mOhm DCR Pin Tray
Description +
Search Keywords: RL110471KRC
  • Part No:
    RL110-471K-RC
  • Inductance:
    470 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    710 mOhm
  • Maximum DC Current:
    780 mA