RJR26FW200R
Bourns
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 0.01% 12(Elec)Turns 1.78mm (6.35 X 4.32 X 7.37mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: RJR26FW200R
  • Part No:
    RJR26FW200R
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    12(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    20 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 4.32 x 7.37 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C