RJR24FW202M
Bourns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1% 25(Elec)Turns 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: RJR24FW202M
  • Part No:
    RJR24FW202M
  • Mounting:
    Through Hole11434
  • Termination Style:
    Pin11449
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    1011450%
  • Temperature Coefficient:
    ±100ppm/ °C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 11.5511440mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C