RJR24FW201R
Bourns
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 0.01% 25(Elec)Turns 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: RJR24FW201R
  • Part No:
    RJR24FW201R
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Pin
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 11.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C