PWR221T-30-25R0J
Bourns
Res Thick Film 25 Ohm 5% 2.25/30W ƒA€A±100ppm/ƒA€A°C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Description +
Search Keywords: PWR221T3025R0J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    PWR221T-30-25R0J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Termination Style:
    Radial11387
  • Power Rating:
    2.25,30 W
  • Resistance Value:
    25 Ohm
  • Tolerance:
    511388%
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C
  • Packaging:
    Tube
  • Dimension:
    10.41 x 3.18 x 16.2611378mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm