PWR221T-30-1R00J
Bourns
Res Thick Film 1 Ohm 5% 2.25/30W ƒA€A±100ppm/ƒA€A°C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Description +
Search Keywords: PWR221T301R00J
  • Part No:
    PWR221T-30-1R00J
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    2.25,30 W
  • Resistance Value:
    1 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C
  • Dimension:
    10.41 x 3.18 x 16.26 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm