PWR220T-35-15R0J
Bourns
Res Thick Film 15 Ohm 5% 35W A±100ppm/A°C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Description +
Search Keywords: PWR220T3515R0J
  • Part No:
    PWR220T-35-15R0J
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    35 W
  • Resistance Value:
    15 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Dimension:
    10.1 x 4 x 14.6 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm