PWR220T-20-4R70F
Bourns
Res Thick Film 4.7 Ohm 1% 20W ±100ppm/°C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Description +
Search Keywords: PWR220T204R70F
  • Part No:
    PWR220T-20-4R70F
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    20 W
  • Resistance Value:
    4.7 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Dimension:
    10.1 x 4 x 14.6 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm