PTV09A-2020S-B102
Bourns
Res Carbon Film POT 1K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (22.4 X 19.3mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
Description +
Search Keywords: PTV09A2020SB102
  • Part No:
    PTV09A-2020S-B102
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    22.4 x 19.3 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C