PM75-390K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 39uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1.1A 0.16Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM75390KRC
  • Part No:
    PM75-390K-RC
  • Inductance:
    39 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    160 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C