PM75-331K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 330uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.4A 1.26Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM75331KRC
  • Part No:
    PM75-331K-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    400 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.26 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C