PM75-100K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 10uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.3A 70mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM75100KRC
  • Part No:
    PM75-100K-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    2.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    70 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C