PM7032S-470M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 47uH 20% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 670mA 280mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM7032S470MRC
  • Part No:
    PM7032S-470M-RC
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    670 mA
  • Maximum DC Resistance:
    280 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C