- PM638S-680-RC
Description
Inductor Power Shielded Bobbin Core 68uH 30% 100KHz 7.4Q-Factor Ferrite 750mA 234mOhm DCR T/R
Search Keywords: PM638S680RC
Supplier:Bourns
Part No:PM638S-680-RC
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504501900
1000 -
Inductance:68 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:30 %
Technology:Bobbin Core
Maximum DC Current:750 mA
Maximum DC Resistance:234 mOhm
Operating Temperature:-40 to 125 °C