PM528S-4R2-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 4.2uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 2.5A 35mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM528S4R2RC
  • Part No:
    PM528S-4R2-RC
    EAR99
    400
  • Inductance:
    4.2 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    2.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    35 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C