PM518S-8R9-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 8.9uH 30% 100KHz 7.3Q-Factor Ferrite 1.25A 116mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM518S8R9RC
  • Part No:
    PM518S-8R9-RC
  • Inductance:
    8.9 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1.25 A
  • Maximum DC Resistance:
    116 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C