PM518S-5R4-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 5.4uH 30% 100KHz 7.4Q-Factor Ferrite 1.65A 76mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM518S5R4RC
  • Part No:
    PM518S-5R4-RC
  • Inductance:
    5.4 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1.65 A
  • Maximum DC Resistance:
    76 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C