PM5022S-330M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 33uH 20% 100KHz 44Q-Factor Ferrite 2.5A 83mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM5022S330MRC
  • Part No:
    PM5022S-330M-RC
    EAR99
    250
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    83 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C