PM5022-5R6M-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 5.6uH 20% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 6.4A 15mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM50225R6MRC
  • Part No:
    PM5022-5R6M-RC
  • Inductance:
    5.6 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    6.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    15 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C