PM5022-470M-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 47uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A 95mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM5022470MRC
  • Part No:
    PM5022-470M-RC
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    95 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C