PM5022-331K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 330uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1A 580mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM5022331KRC
  • Part No:
    PM5022-331K-RC
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.58 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C