PM5022-151K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 150uH 10% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 1.4A 270mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM5022151KRC
  • Part No:
    PM5022-151K-RC
  • Inductance:
    150 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    270 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C