PM3316-471M-RC
Bourns
Inductor Power Wirewound 470uH 20% 1KHz 57Q-Factor Ferrite 450mA 1.7Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM3316471MRC
  • Part No:
    PM3316-471M-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    470 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    450 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.7 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C