PM2120-181K-RC
Bourns
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 1KHz Iron 5.3A 47mOhm DCR Box
Description +
Search Keywords: PM2120181KRC
  • Part No:
    PM2120-181K-RC
  • Inductance:
    180 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    5.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    47 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C