PM2120-180K-RC
Bourns
Inductor Power Wirewound 18uH 10% 1KHz Iron 11.8A 9mOhm DCR Box
Description +
Search Keywords: PM2120180KRC
  • Part No:
    PM2120-180K-RC
  • Inductance:
    18 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    11.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    9 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C