PM1812G-4R7K-RC
Bourns
Inductor General Purpose Chip Wirewound 4.7uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 315mA 1Ohm DCR 1812 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: PM1812G4R7KRC
  • Part No:
    PM1812G-4R7K-RC
    CN
    1
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    315 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C