PM1812-821J-RC
Bourns
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 820uH 5% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 30mA 35Ohm DCR 1812 T/R
Description +
Search Keywords: PM1812821JRC
  • Part No:
    PM1812-821J-RC
  • Inductance:
    820 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    30 mA
  • Maximum DC Resistance:
    35 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C