PM1812-561J-RC
Bourns
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 560uH 5% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 50mA 30Ohm DCR 1812 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: PM1812561JRC
  • Part No:
    PM1812-561J-RC
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    560 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    50 mA
  • Maximum DC Resistance:
    30 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C