PM1812-560J-RC
Bourns
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 56uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 135mA 5.5Ohm DCR 1812 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: PM1812560JRC
  • Part No:
    PM1812-560J-RC
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    56 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    135 mA
  • Maximum DC Resistance:
    5.5 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C