PM1812-471J-RC
Bourns
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 470uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 62mA 26Ohm DCR 1812 T/R
Description +
Search Keywords: PM1812471JRC
  • Part No:
    PM1812-471J-RC
  • Inductance:
    470 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    62 mA
  • Maximum DC Resistance:
    26 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C