PM1812-2R7J-RC
Bourns
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 370mA 750mOhm DCR 1812 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: PM18122R7JRC
  • Part No:
    PM1812-2R7J-RC
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    2.7 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    370 mA
  • Maximum DC Resistance:
    750 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C