PM1608S-330M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 33uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 600mA 190mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM1608S330MRC
  • Part No:
    PM1608S-330M-RC
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    600 mA
  • Maximum DC Resistance:
    190 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C