PM1608-2R2M-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 2.2uH 20% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 2.4A 70mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM16082R2MRC
  • Part No:
    PM1608-2R2M-RC
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    70 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C