PM127SH-820M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 82uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 2.3A 130mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM127SH820MRC
  • Part No:
    PM127SH-820M-RC
  • Inductance:
    82 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    130 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C