PM127SH-331M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 330uH 20% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.1A 600mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM127SH331MRC
  • Part No:
    PM127SH-331M-RC
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    600 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C