PM127SH-220M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 22uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 4.3A 38.6mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM127SH220MRC
  • Part No:
    PM127SH-220M-RC
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    4.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    38.6 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C