PM125SH-390M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 39uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.8A 70mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM125SH390MRC
  • Part No:
    PM125SH-390M-RC
  • Inductance:
    39 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    70 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C