PM125SH-150M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 15uH 20% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 5A 27mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM125SH150MRC
  • Part No:
    PM125SH-150M-RC
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    5 A
  • Maximum DC Resistance:
    27 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C