PM124SH-820M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 82uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 1.35A 250mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM124SH820MRC
  • Part No:
    PM124SH-820M-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    82 uH
  • Type:
    Power
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    1.35 A
  • Maximum DC Resistance:
    250 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C