PM1210-820J-RC
Bourns
Inductor RF Molded Bobbin Core 82uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.045A 10Ohm DCR 1210 T/R
Description +
Search Keywords: PM1210820JRC
  • Part No:
    PM1210-820J-RC
  • Inductance:
    82 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    60 mA
  • Maximum DC Resistance:
    10 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C