- PM1210-150J-RC
Description
Inductor RF Molded Bobbin Core 15uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.13A 2.8Ohm DCR 1210 T/R
Search Keywords: PM1210150JRC
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:PM1210-150J-RC
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504500000
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
2000 -
Inductance:15 uH
Type:Chip
Impedance:N/A
Tolerance:5 %
Technology:Bobbin Core
Maximum DC Current:120 mA
Maximum DC Resistance:2.8 Ohm
Operating Temperature:-40 to 100 °C