PM105SB-331K-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 330uH 10% 100KHz 29Q-Factor Ferrite 370mA 1.2Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM105SB331KRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    PM105SB-331K-RC
  • Unit of Measure:
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    370 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C