PM105SB-180M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 18uH 20% 100KHz 39Q-Factor Ferrite 1.6A 80mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM105SB180MRC
  • Part No:
    PM105SB-180M-RC
  • Inductance:
    18 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    80 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C