PM105-470K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A 170mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM105470KRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    PM105-470K-RC
  • Unit of Measure:
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.25 A
  • Maximum DC Resistance:
    170 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C