PM1008-R15K-RC
Bourns
Inductor RF Wirewound 0.15uH 10% 25MHz 45Q-Factor Ceramic 0.5A 0.7Ohm DCR 1008 T/R
Description +
Search Keywords: PM1008R15KRC
  • Part No:
    PM1008-R15K-RC
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    150 nH
  • Type:
    Chip
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    700 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C