PM0805H-39NJ-RC
Bourns
Inductor High Frequency Chip Shielded Multi-Layer 39nH 5% 100MHz 18Q-Factor Ferrite 300mA 650mOhm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: PM0805H39NJRC
  • Part No:
    PM0805H-39NJ-RC
    EAR99
    1
  • Inductance:
    39 nH
  • Type:
    High Frequency Chip
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Multi-Layer
  • Maximum DC Current:
    300 mA
  • Maximum DC Resistance:
    650 mOhm
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C