PDB181-P415K-103B
Bourns
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 25mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
Description +
Search Keywords: PDB181P415K103B
  • Part No:
    PDB181-P415K-103B
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    24.5 x 17 x 25 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C